Archiwum

 

ZFŚS a Platforma Zakupowa

2013-06-12 21:08
Poniżej zamieszczamy treść wyjaśnień jakie otrzymaliśmy w sprawie stosowania Korporacyjnej Polityki Zakupów w odniesieniu do Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
 

X MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPORTOWE ZZDR PKP

2013-06-04 12:25
Informacja z przebiegu X Międzynarodowych Zawodów Sportowych ZZDR PKP.
Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia zakładki "Fotorelacje" gdzie znajdziecie kilka zdjęć z tego wydarzenia.
 

Stanowisko ws. Paktu Gwarancji Pracowniczych

2013-05-27 21:28
W załączeniu zamieszczamy treść wspólnego stanowiska związków zawodowych ws. Paktu Gwarancji Pracowniczych w PKP CARGO S.A.
 

Zmiany w ZUZP - odpowiedź Spółki

2013-05-07 22:52
Zamieszczamy treść odpowiedzi jaką otrzymaliśmy na nasze wystąpienie ws. przekazania materiałów odnoszących się do planowanych przez Spółkę PKP PLK S.A. zmian w ZUZP.
 

Przeciw likwidacji linii kolejowych

2013-05-07 22:45
W załączeniu treść pisma wyrażającego stanowczy sprzeciw ZZDR PKP wobec planów wyłączenia z eksploatacji części linii kolejowych.
 

Stanowisko ZZDR PKP ws. zmian Ustawy w zakresie FWP

2013-04-27 12:16
STANOWISKO RADY KRAJOWEJ ZWIĄZKU ZAWODOWEGO DYŻURNYCH RUCHU PKP
odnoszące się do projektu zmiany ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” autorstwa Posła Krzysztofa Tchórzewskiego oraz popieranego przez Sekcję Krajową Kolejarzy „Solidarność”
 

Informacja o planach zmian w ZUZP PKP PLK S.A.

2013-04-26 20:11
Od jakiegoś czasu Zarząd Spółki PKP PLK S.A. zaprasza przedstawicieli związków zawodowych na spotkania, których tematyką są planowane zmiany do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.
Spotkania te mają dość specyficzną formę - pracodawca przekazuje ustnie i wizualnie szereg informacji, jednak nie przekazuje żadnych materiałów w formie pisemnej.
Na "nową formę" dialogu społecznego wskazuje również fakt, że nie są sporządzane żadne protokoły lub notatki z przebiegu spotkań.
ZZDR PKP wystąpił do Zarządu z pismem, którego treść publikujemy. Paradoksalnie w następnym dniu po otrzymaniu przez Zarząd niniejszego pisma - na sieci PLK pojawiła się informacja przekazywana pracownikom o planowanych zmianach ZUZP, w której pracodawca powołuje się na prowadzone ze związkami konsultacje w tej sprawie.
Jednak aby informacja dla załogi była pełna pracodawca powinien także przekazać stanowiska związków prezentowane w czasie tych spotkań w odniesieniu do pomysłów Zarządu.
 

Bilety sieciowe roczne w Przewozach Regionalnych

2013-04-18 17:56
Przewozy Regionalne informują o wznowieniu sprzedaży biletów sieciowych rocznych z ulgą 99%.
Jednocześnie przedstawiamy wyjaśnienia dotyczące wykupu uprawnień dla członków rodziny pracownika w Spółce Przewozy Regionalne.
 

XXII Krajowy Zjazd Delegatów

2013-03-27 21:06
Informacje z przebiegu XXII KZD, który odbywał się w dniach od 12 do 15 marca br. w Barcicach k. Nowego Sącza
 

Powiadamianie o wyjeździe na tor lewy - odpowiedź Spółki

2013-03-19 18:14
Przekazujemy treść odpowiedzi jaką otrzymaliśmy na nasze wystąpienie ws. zarządzenia o konieczności powiadamiania o wyjeździe na tor lewy.
Jednocześnie zwracamy się do wszystkich z prośbą o bezwzględne stosowanie się do wyjaśnień udzielonych przez Centralę PKP PLK S.A. zwłaszcza na nastawniach LCS do stosowania urządzenia "RADIO STOPU" (przycisku "ALARM") włącznie.
Z jakich powodów - myślimy, że nie trzeba tłumaczyć - natomiast odpowiedzialność za wynikające z tego tytułu opóźnienia lub utrudnienia w ruchu pociągów prosimy odpisywać podając za przyczynę "stosowanie zarządzenia PKP PLK S.A. zgodnie z udzielonym przez IES wyjaśnieniem jego treści".

UWAGA! W PRZYPADKU JAKIEJKOLWIEK PRÓBY UKARANIA DYŻURNEGO RUCHU Z POWODU OPÓŹNIENIA SPOWODOWANEGO STOSOWANIEM SIĘ DO ZARZĄDZENIA CENTRALI PKP PLK S.A. PROSIMY O NATYCHMIASTOWE INFORMOWANIE BIURA SI ZZDR PKP.
 

Oświadczenie ws. Raportu PKBWK po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami

2013-03-01 07:50
W załączniku treść stanowiska jakie przekazaliśmy po opublikowaniu Raportu Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych na temat katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.
 

Protokół z mediacji w dn. 22.02.2013

2013-02-23 08:46
Zamieszczamy treść protokołu z mediacji jaki został podpisany na wczorajszym spotkaniu mediacyjnym.
Wyjaśnienia wymaga kwestia określania tego dokumentu "porozumieniem" - w rzeczywistości jest to tylko protokół, który nie kończy sporu zbiorowego w kwestii ulg przejazdowych.
Dzięki ustaleniom spisanym i zawartym w protokole na wczorajszym spotkaniu oddaliła się groźba strajku generalnego na polskich kolejach.
Strony dały sobie czas na spisanie ostatecznego porozumienia kończącego spór zbiorowy do 01.07.2013r. Czas ten potrzebny jest na wypracowanie regulacji dotyczących lat następnych.
 

Zamykanie linii

2013-02-22 11:24
Odnosząc się do informacji o planowanym zamknięciu (wyłączeniu z eksploatacji) ok. 2 tys kilometrów linii kolejowych ZZDR PKP wystosował do Prezesa Zarządu PKP PLK S.A. następujące pismo.
 

Prewencyjne nękanie

2013-02-22 10:59
W odniesieniu do informacji jakie są nam przekazywane z niektórych zakładów o "prewencyjnych" działaniach pracodawców w stosunku do osób biorących w strajku ostrzegawczym oraz w kontekście ewentualnego strajku generalnego - ZZDR PKP przekazał Zarządowi PKP PLK S.A. pisma interwencyjne, których treść znajdziecie w załącznikach.
 
Strony:« Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 31 Następna »

« powrót drukuj powiadom znajomego