Aktualności

Projekt ustawy o emeryturach stażowych i pomostowych w Sejmie

23 stycznia br. w Sejmie odbyła się konferencja prasowa Przewodniczącego OPZZ, Andrzeja Radzikowskiego i Szefa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza, dotycząca projektu ustawy o emeryturach stażowych i pomostowych. To właśnie Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych jest jego autorem i inicjatorem.

Dyskusja rozpoczęła się w momencie wprowadzenia reformy emerytalnej w 1998 r i przejściem z systemu zdefiniowanego świadczenia na system zdefiniowanej składki.

To wtedy wprowadzono metodę, według której – ile sobie uskładasz, podzielone przez dalszy przewidywany okres życia – będzie stanowiło twoją emeryturę.

Okazało się również, że bez wpłat na fundusz emerytalny wiek jest kwestią drugo- czy trzecioplanową. Można pracować i 100 lat, ale jeśli się nie odprowadza składek, to nie ma szans nawet na minimalną emeryturę.

Przełom nastąpił 23 stycznia 2020 roku. Przy pomocy parlamentarzystów z Polskiego Stronnictwa Ludowego z Prezesem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele projekt ustawy został przekazany do Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Obecnie czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

W załączeniu przekazujemy wam pełną historię inicjatyw podjętych w tej sprawie przez OPZZ oraz projekt ustawy przekazanej do Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek.
 
 

« powrót drukuj powiadom znajomego