Aktualności

Rozmowy w PKP CARGO S.A.

W dniu 1 marca 2022 odbyło się kolejne spotkanie strony społecznej z Zarządem Cargo w ramach prowadzonego dialogu społecznego w temacie wdrożenia systemowej podwyżki wynagrodzeń w spółce PKP Cargo S.A.

Obecni na spotkaniu Prezes Władysław Szczepkowski i Prezes Zenon Kozendra odnosząc się do żądania podwyżki postawionego przez Stronę Społeczną w piśmie z dnia 31-01-2022 poinformowali iż nie są w stanie zaproponować żadnej kwoty podwyżki dla pracowników ani podania daty jej wdrożenia.
Zaproponowali natomiast przesunięcie rozmów w tym temacie na miesiące kwiecień - maj.

W związku z tym, że Zarząd Spółki nie był gotowy zaproponować żadnej kwoty, a pracowników nie stać dłużej na oczekiwanie na podwyżkę i przeciąganie rozmów w tym temacie Strona Związkowa nie przystała na propozycję Zarządu.
Sporządzono i podpisano Protokół rozbieżności co kończy etap prowadzonego Dialogu społecznego i otwiera możliwość skorzystania z ustawowych narzędzi do strajku włącznie.

Strona związkowa ustaliła jednocześnie w swoim gronie termin spotkania, którego celem będzie rozpoczęcie dalszych procedur .
 

« powrót drukuj powiadom znajomego