Aktualności

Diament OPZZ dla MKR Katowice

Pod koniec 2021 roku rozstrzygnięto kolejną trzecią już edycję konkursu Diamenty OPZZ. Diamenty OPZZ przyznawane są od 2019 r.
Celem konkursu jest nagradzanie związkowców lub organizacji związkowych, które w szczególny sposób wyróżniły się w dbałości o godne warunki pracy, skutecznie bronią miejsc pracy, wyróżniają się w działalności związkowej.

W konkursie wyróżnienia otrzymują również pracodawcy którzy są nagradzani za poszanowanie zasad dialogu społecznego i współpracę z organizacjami związkowymi. Nagrody „związkowe” w tym konkursie przyznawane są w trzech kategoriach;
- Najlepszy Związkowiec,
- Najlepsza organizacja członkowska OPZZ, zrzeszająca do 500 członków,
- Najlepsza organizacja członkowska OPZZ, zrzeszająca powyżej 500 członków.

W jednej z tych kategorii na wniosek Prezydium Rady Wojewódzkiej OPZZ zaszczytne wyróżnienie „Diamentem OPZZ” otrzymała Międzyzakładowa Komisja Rejonowa Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP Katowice która w grudniu ubiegłego roku obchodziła 30 lecie swojej działalności.
Nagrodę odebrał w dniu 16 grudnia 2021 z rąk Przewodniczącego OPZZ kol. Andrzeja Radzikowskiego przewodniczący MKR ZZDR PKP Katowice kol. Jerzy Oleszak.
Przyznanie Diamentu OPZZ dla MKR ZZDR PKP Katowice to wyróżnienie dla tej komisji za całokształt jej działalności przez wspomniane 30 lat .

Jest to też pośrednio wyróżnienie dla całego Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP bo nie byłoby możliwe otrzymania go bez dobrej współpracy ze wszystkimi strukturami związkowymi począwszy od wszystkich zakładowych na strukturach ponadzakładowych i krajowych kończąc.

W imieniu Zarządu MKR ZZDR PKP Katowice składamy wszystkim strukturom związku serdeczne podziękowania za tę właśnie współpracę.
Szczególne podziękowania kierujemy do Członków Związku z naszej komisji za wsparcie, zrozumienie i codzienną postawę które w znaczący sposób przyczyniły się do otrzymania tego wyróżnienia.

Laureatami konkursu „Diamenty OPZZ” w 2021 r. zostali:
- w kategorii Najlepszy Związkowiec
• Jacek Zub, Przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników ArcelorMittal Dąbrowa Górnicza
• Wanda Sobiborowicz, Prezes Okręgu Opolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego i Wiceprzewodnicząca Rady OPZZ Województwa Opolskiego
• Edward Śledź, Przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, region noworudzko-wałbrzyski

- w kategorii Najlepsza organizacja członkowska OPZZ, zrzeszająca do 500 członków
• Wolny Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Morskiej przy Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk SA
• Organizacja Zakładowa nr 01-041 Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy w Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. - Wałbrzych
• Związek Zawodowy "Metalowcy" CNH Industrial Polska sp. z o.o.

- w kategorii Najlepsza organizacja członkowska OPZZ, zrzeszająca powyżej 500 członków
Międzyzakładowa Komisja Rejonowa Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP Katowice,
• Związek Zawodowy "Metalowcy" Fabryki Łożysk Tocznych Kraśnik S.A.,
• Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland SA i Spółek w Bielsku-Białej.

- w kategorii Najlepszy Pracodawca nagrody otrzymali;
- Dorota Abramczyk, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Zgierzu
- CNH Industrial Polska sp. z o. o. w Płocku
- TOP FARMS Głubczyce sp. z o. o.
 

« powrót drukuj powiadom znajomego