Sektor Infrastruktury

28.10.09 Wyróżnienie dla naszego Kolegi.

W ogólnym malkontenctwie jakie panuje w wielu dziedzinach naszego kolejowego życia oraz wobec narzekań i twierdzeń „ … nie da się nic zmienić, nie można nic zrobić, bo nie ma kasy” okazuje się, że można pod warunkiem, że się po prostu CHCE coś zmienić. Nie od dziś mądrzy ludzie twierdzili, że chcieć to móc a móc to chcieć !!!
Naszemu koledze po prostu się CHCE zmieniać tą naszą szarą kolejową codzienność. Wbrew pozorom pełnienie funkcji Społecznego Inspektora Pracy nie jest rzeczą łatwą i przyjemną, nie jeden raz trzeba się narazić pracodawcy.

W imieniu MKR ZZDR PKP Katowice z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że kolega Bronisław Szczeciński – Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy w Zakładzie Linii Kolejowych Katowice, został jednym z laureatów konkursu na:
„Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy”
Konkurs Organizowany jest rok rocznie przez Państwową Inspekcję Pracy.

Kolega Bronek swoją przygodę z koleją rozpoczął w 1976 roku kiedy to po ukończeniu Technikum Kolejowego Ministerstwa Komunikacji w Sosnowcu podjął pracę na stanowisku dyżurnego ruchu w stacji Katowice Osobowa gdzie pracuje do dziś. Od 30 marca 1996 roku jest członkiem ZZDR PKP a w obecnych strukturach MKR ZZDR PKP Katowice pełni funkcję wiceprzewodniczącego Zarządu MKR ds. BHP.
To z jego inicjatywy w 2001 roku i przy współpracy ze wszystkimi organizacjami związkowymi działającymi w naszym zakładzie pracy, powołana została Społeczna Inspekcja Pracy. Odbywało się to wówczas z wielkimi oporami zwłaszcza ze strony Pracodawcy.
Kolega Bronek w latach 2001 do 2005 pełnił w strukturach SIP funkcję Oddziałowego Społecznego Inspektora Pracy ds. Inżynierii Ruchu a od 2005 roku aż do dziś kieruje pracą SIP jako Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy, przy czym w lipcu 2009 roku został ponownie wybrany na kolejną kadencję.
Struktura naszej SIP w IZ Katowice jest skonstruowana w taki sposób aby każda grupa zawodowa była w odpowiedni sposób reprezentowana.
Od czasu powołania SIP w Zakładzie Infrastruktury Kolejowej Katowice aż do dziś kolega Bronek bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem zajmuje się poprawą warunków BHP przy ścisłej współpracy z Zakładowymi Organizacjami Związkowymi oraz Okręgowym Inspektoratem PIP w Katowicach.
Przez wszystkie lata swojej działalności jako SIP udało mu się wyegzekwować od pracodawcy szereg działań poprawiających nasze warunki pracy. Oczywiście jest niemożliwością aby usunąć wszelkie niedociągnięcia od natychmiast, jednak wszyscy wierzymy w upór i chęć zmieniania tego co innym wydaje się niemożliwe do zmienienia.

W imieniu Zarządu MKR ZZDR PKP Katowice oraz wszystkich pracowników IZ Katowice, składamy Koledze Bronkowi serdeczne gratulacje za otrzymanie tego Honorowego wyróżnienia i jednocześnie mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziesz otrzymywał następne.

Przygotował J.Oleszak
 
 

« powrót drukuj powiadom znajomego