Archiwum

Zwykli - niezwykli ludzie.

Wielu ludzi pracuje zgodnie z zasadą „szybciej, wyżej, dalej” aż do chwili, kiedy nic już, nie wychodzi. Kiedy wypadamy z rytmu, do naszego życia powoli wkrada się tzw. wypalenie zawodowe.
Najważniejsze umiejętności chroniące przed wypaleniem się to: zdolność harmonijnego łączenia pracy i życia osobistego oraz radzenia sobie z samym sobą. Dla nas kolejarzy, a szczególnie dla tych, którzy są zatrudnieni na podstawowych stanowiskach związanych bezpośrednio z ruchem pociągów, po zakończonej szczęśliwie, ciężkiej służbie możliwe jest szukanie czegoś dobrego, ukrytego wewnątrz siebie i wtedy możemy się pochwalić swoimi zdolnościami. Może są w nas ukryte zdolności artystyczne, tylko trzeba pozwolić im dojść do głosu, wypłynąć z siebie. Tak jak to robi Nasza Koleżanka - autorka wydanego tomiku wierszy.
Pani Mirosława Michalska jest zatrudniona na stanowisku starszy dyżurny ruchu w Zakładzie Linii Kolejowych w Bydgoszczy. Po sumiennie wykonanej pracy od 1977 roku pisze wiersze, fraszki i anegdoty, nawiązując cisami do śmiesznych sytuacji, które się jej przytrafiły w czasie pracy. Wydała drukiem tomiki wierszy „ W pociągu do sztuki" i „Na drezynowym szlaku", jest czynnym członkiem Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP, który mam zaszczyt reprezentować. Udziela się społecznie i organizuje wystawy dla kolejarzy w swoim środowisku. Współpracuje z Muzeum Borów Tucholskich. W wolnych chwilach czyta dużo książek o tematyce historycznej.
Serdeczne gratulacje dla Pani Mirosławy Michalskiej z okazji wydania kolejnego tomiku. Na pewno jest to wielka radość i piękny prezent dla autora, gdy uporządkuje w tomik wiersze.
Życzę Pani Mirosławie Michalskiej zdrowia, odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany, które z pozoru wydają się trudne, jednak później wprost wymarzone, realizacji planów i nowych marzeń, a także kolejnych natchnień - jak fal, które pchają statek do przodu.
Aleksander Motyka
Przewodniczący Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP
 

« powrót drukuj powiadom znajomego