Archiwum

Wizyta dyżurnych ruchu z Chorwacji

W dniach 29.04 – 04.05.2011 w ramach rewizyty gościliśmy 10 osobową delegację dyżurnych ruchu z Chorwacji, którzy zrzeszeni są w związku zawodowym Sindikat Prometnika Vlakova Hrvatske (SPVH).

Organizatorem pobytu gości w naszym kraju był MKR ZZDR PKP w Zielonej Górze, którego Przewodnicząca i Członkowie Prezydium w bardzo profesjonalny sposób zaplanowali i zrealizowali program pobytu naszych gości.

Chorwaccy dyżurni mieli okazję zobaczyć widowisko – „Para, Światło, Dźwięk”, jakie zostało przedstawione w dn. 29.04. przy wolsztyńskiej parowozowni oraz uczestniczyć w paradzie parowozów w dniu następnym.
Podczas pikniku w wolsztyńskim skansenie gościliśmy także burmistrza Wolsztyna, który częściowo sponsorował pobyt delegacji na ziemi wolsztyńskiej.

W kolejnych dniach pobytu Koledzy z Chorwacji zwiedzili między innymi:
- bunkry międzyrzeckiego rejonu umocnionego znajdujące się w Pętli Boryszyńskiej,
- okolice miejscowości Nowa Sól z winnicą „Kinga”,
- rejon Świebodzina z największym na świecie pomnikiem Chrystusa Króla,
- Zielonogórską Palmiarnię oraz starówkę.

Chorwaci byli pod wrażeniem zarówno programu pobytu i zwiedzanych miejsc, jak i sposobu przyjęcia oraz przyjacielskiej atmosfery, jaką zgotowali gospodarze wizyty.

Na zakończenie wizyty każdy z chorwackich Kolegów otrzymał od przedstawicieli ZZDR PKP drobne pamiątkowe upominki.

Na ręce Przewodniczącej MKR ZZDR PKP przy ZLK Zielona Góra składamy serdecznie podziękowania dla całego zespołu organizacyjnego za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie oraz obsługę tej wizyty na reprezentacyjnym poziomie podkreślającym prestiż naszego Związku.

informację przygotował
Grzegorz Herzyk
 

« powrót drukuj powiadom znajomego