Archiwum

ZWIĄZKOWIEC CZY PROKURATOR?

Informujemy, że w dniu 18.08.2011 wystosowaliśmy protest do przewodniczącego Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych i jednocześnie przedstawiciela Załogi w Radzie Nadzorczej PKP S.A. p. Leszka Miętka.
Protest dotyczył wypowiedzi na temat katastrofy w Babach, a szczególnie wobec pracowników spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w trakcie konferencji prasowej w dniu 16.08.2011.

Nie jest naszą intencją atakowanie ani Związku Zawodowego Maszynistów ani samych Maszynistów. Tak jak większość szczerze współczujemy sytuacji Kolegi, który prowadził pociąg w czasie katastrofy i także mamy wątpliwości co do zasadności działania prokuratury i sądu w zakresie aresztowania tego pracownika. Mamy także świadomość, że przy dzisiejszym stanie polskiej kolei, każdy z nas bezpośrednio biorących udział w prowadzeniu ruchu pociągów może po służbie nie wrócić do domu. Każdemu z nas czy to maszyniście czy dyżurnemu ruchu, nastawniczemu, dróżnikowi przejazdowemu, codziennie grożą sankcje prokuratorskie.

Naszym celem jest wyjaśnienie tej bulwersującej dla środowiska kolejarskiego, które reprezentujemy sprawy. Po co najmniej niefortunnej wypowiedzi pana przewodniczącego codziennie otrzymujemy zarówno drogą telefoniczną jak i elektroniczną interwencje nie tylko od Członków naszego Związku ale i od innych pracowników infrastruktury którzy czują się mocno oburzeni treścią i stylem wypowiedzi przewodniczącego KKZZ w trakcie konferencji prasowej w dniu 16.08.2011r.

Chcąc uniknąć medialnego pośrednictwa w dyskusji nad wywołanym przez p. Miętka konfliktem, daliśmy czas, w którym przewodniczący KKZZ mógł sprawę wyjaśnić i sprostować.
Niestety widocznie z braku dobrej woli, brak jakiejkolwiek odpowiedzi w wyznaczonym przez nas czasie oraz rozmowa telefoniczna, jaką odbył przewodniczący Miętek w dniu wczorajszym z przewodniczącym ZZDR PKP w tonie i treści nieprzystającej przedstawicielowi załogi w radzie nadzorczej zmusza nas do upublicznienia debaty w tym temacie.
Nasze działania mają na celu obronę dobrego imienia pracowników infrastruktury kolejowej, które w opinii reprezentowanych przez nas kolejarzy, zostało przez p. Miętka poważnie nadszarpnięte.
Informujemy także, że ZZDR PKP na pewno wyciągnie z tego wnioski na przyszłość.
W załączeniu treść pisma do przewodniczącego KKZZ.
 

« powrót drukuj powiadom znajomego