Archiwum

Mediacje w dniu 30.01.2013

Wczoraj o godzinie 20:15 zakończyły się rozmowy w ramach mediacji sporu zbiorowego w spółkach Grupy PKP. Rozmowy prowadzone były przy udziale mediatora Longina Komołowskiego oraz Przedstawicieli przewoźników.

Niestety nie doszło do przełomu w negocjacjach. Rozmowy na prośbę pracodawców i mediatora przełożono na 31.01.2013 na godzinę 12:00.

Strona związkowa zasygnalizowała, że w związku z krańcową datą do której muszą zapaść wiążące decyzje oczekuje w dniu 31.01.2013 podpisania porozumienia lub protokołu rozbieżności.
Strona społeczna widząc problemy formalne po stronie pracodawców oraz wykazując dobrą wolę w ramach trwających negocjacji - oświadczyła także, że jest gotowa zgodzić się na wydłużenie mediacji pod warunkiem przedłużenia obowiązywania dotychczasowych zasad realizacji ulg na miesiąc luty.

Jako ciekawostkę obrazującą ten dzień mediacji i podejście do nich strony pracodawców - są przerwy ogłaszane podczas rozmów na prośbę mediatora i przedstawicieli pracodawców.
Łączny czas przerw był dłuższy niż faktycznych rozmów merytorycznych. Podczas rozmów trwających ponad 9 godzin łączny czas przerw na życzenie pracodawców wynosił ponad 6 godzin.

informację przygotował
Grzegorz Herzyk
 

« powrót drukuj powiadom znajomego