Sektor Infrastruktury

>>>GRUDZIEŃ 2017<<<

 

Odpowiedź Spółki w sprawie stanowiska zwrotniczego

Zamieszczamy pismo stanowiące odpowiedź na nasze wystąpienie, które możecie znaleźć na stronie w publikacji z dnia 22.11.2017 http://www.zzdrpkp.org.pl/1062,zwrotniczy-nadal-nie-kolejarz.html

Zalecenie SI ZZDR ws. obsługi SWDR

W związku z wprowadzeniem dodatkowych czynności w ramach obsługi systemu SWDR - Sektor Infrastruktury ZZDR PKP wydał zalecenie dotyczące możliwego postępowania przez dyżurnych ruchu.

"Nie wie prawica co czyni lewica..."

Odpowiedź otrzymana z Biura Spraw Pracowniczych ws. interpretacji Biura Dróg Kolejowych dotyczącej odpisów w dziennikach D831 przez pracowników firm zewnętrznych.
A w praktyce sytuacja wygląda tak, że Biuro Dróg Kolejowych wydało interpretację, której minimalną konsekwencją powinno być aneksowanie 95% Regulaminów Tymczasowych w Polsce gdzie jako jeden z punktów zawarto i nadal zawiera się zapis, nakazujący aby uprawniony pracownik firmy zewnętrznej dokonywał codziennego odpisu o rozpoczęciu i zakończeniu prac w danym dniu i rejonie właśnie w D831.

SWDR znów "na wariackich papierach"

Niestety po raz kolejny okazuje się, że system SWDR nie ma szczęścia do normalnego traktowania. Chyba nie ma drugiej tak po macoszemu traktowanej aplikacji pod kątem wdrażania dla użytkownika końcowego - począwszy od jego powstania i oddania do eksploatacji na posterunki a na kolejnych wersjach i funkcjonalnościach skończywszy.
Publikujemy pismo do Wiceprezesa Zarządu ws. kolejnej na dziko wdrażanej funkcjonalności, której skutki obarczają głównie dyżurnych ruchu.

« powrót drukuj powiadom znajomego