Aktualności

Szkolenia „Sprawozdawczość i rozliczenia organizacji związkowej”

Istnieje przeświadczenie, że bez odpowiednich szkoleń tak naprawdę nie można obecnie skutecznie kierować organizacją związkową. Dlatego też Rada Krajowa ZZDR PKP podjęła decyzję o przeprowadzeniu w miesiącu marcu dwudniowych szkoleń pt. „Sprawozdawczość i rozliczenia organizacji związkowej”.

Szkolenie powiązane było ze zmianami ustawy o rachunkowości jakie zostały wprowadzone od stycznia bieżącego roku i skierowane było do przewodniczących sektorów KR/MKR, skarbników oraz Przewodniczących Komisji Rewizyjnych wszystkich struktur związku.

Tematyka szkolenia pozwalała na poznanie zasad rachunkowości w takim zakresie, w jakim jest to potrzebne do prowadzenia ksiąg rachunkowych w jednostkach zaliczanych do jednostkach mikro.
Program obejmował wiele przykładów praktycznych popartych licznymi przykładami wzbogaconymi komentarzami teoretycznymi. Uczestnicy zaznajamiali się z elementarnymi pojęciami stosowanymi w rachunkowości.

W trakcie trwania szkolenia, uczestnicy otrzymali niezbędne materiały szkoleniowe przygotowane przez firmę PERFECTUM-AUDIT Doradcy Finansowo-Księgowi która od 22 lat prowadzi tego typu szkolenia, współpracując ściśle z wieloma związkami zawodowymi, stowarzyszeniami i fundacjami, wykonując na rzecz tych organizacji usługi audytorskie i doradcze.
Dzięki takiemu doświadczeniu i dobrej komunikacji wykładowcy z uczestnikami szkolenia wiedza przekazywana była w przyjemny sposób, a uczestnicy szkolenia nie mieli oporów przed dzieleniem się swoimi wątpliwościami z doświadczonym biegłym rewidentem, rozstrzygając wspólnie wątpliwości i problemy związane ze sprawozdawczością i rozliczaniem organizacji związkowej.

Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie u ukończeniu szkolenia wydane przez PERFECTUM-AUDIT Prywatna Szkoła Rachunkowości – Niepubliczna Placówka Oświatowa na podstawie § 18 ust.2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1632).

Przygotował: MIŚTAL ADAM
Wiceprzewodniczący Związku ds. szkoleń
 

« powrót drukuj powiadom znajomego