Archiwum

 

Koszty postępowań sądowych

2016-02-21 18:15
Wystąpienie ZZDR PKP do OPZZ w sprawie nowelizacji ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych oraz otrzymaną odpowiedź.
 

Pismo do Ministra

2016-02-13 16:30
Publikujemy treść pisma jakie skierowane zostało do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka.
Pismo jest kontynuacją problematyki jaką zgłaszaliśmy do Pani Minister Wasiak.
 

UWAGA! KONKURS!!!

2016-02-03 18:33
Ogłaszamy konkurs na oficjalne logo jubileuszu 25-cio lecia Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o nadsyłanie prac do 29.02.2016 roku.
Projekty prosimy nadsyłać w jednym z następujących formatów jpg. bmp. png. lub pdf. na adres mailowy: radakrajowazzdrpkp@gmail.com
Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda niespodzianka ufundowana przez Przewodniczącego ZZDR PKP.
 

Hieny atakują

2016-01-16 17:16
Wiele ostatnio mówi się o przestrzeganiu w Polsce demokracji, o patriotyzmie, uczciwym i partnerskim dialogu na wszystkich szczeblach. Najwięcej w tej sprawie (nie wiedzieć dlaczego) ma do powiedzenia lider partii "Nowoczesna" poseł Ryszard Petru którego jest wszędzie "pełno" i który niczym reklamowy "mały głód", niebawem będzie wyskakiwał po otwarciu drzwi z lodówki każdego polaka.

Jakież było nasze "zdziwienie" kiedy dowiedzieliśmy się, że to właśnie to ugrupowanie które do mediów kreuje się na zajadłego obrońcę demokracji, wolności i swobód obywatelskich, poza blaskiem fleszy i światłami kamer składa do laski marszałkowskiej projekt zmiany ustawy o związkach zawodowych który tą demokrację, swobodę obywatelską, wolność i prawa pracownicze w znacznym stopniu ogranicza. Partia mieniąca się nowoczesnym ugrupowaniem zniżyła się tym samym do poziomu i mentalności fabrykantów z przełomu 18 i 19 wieku, nastawionych na maksymalny dla siebie zarobek i maksymalne wykorzystywanie pracownika przy pozbawieniu go reprezentacji i możliwości obrony.

Trudno takie działania nazwać słowami cenzuralnymi więc skomentujemy tylko tak; dobrze, że ci państwo zrobili to teraz, wyborcy zapamiętają.
Przestaje nas również dziwić fakt, że lider "KUKIZ 15" (parafrazując nieco) nazywa "Nowoczesną", "banksterami" bo metody działania są iście "gangsterskie" .

Poniżej publikujemy oświadczenie OPZZ w tej sprawie
W załączniku także treść projektu Ustawy autorstwa partii Nowoczesna.
Proponujemy aby zwrócić uwagę na fragment uzasadnienia w którym NOWOCZESNA powołuje się na prawo związkowe w Wielkiej Brytanii a zwłaszcza fragment, który określa że "to pracodawca wybiera" (w swojej firmie) związek z którym będzie rozmawiał o sprawach ważnych dla ogółu pracowników. Tenże sam pracodawca też z tego co wiemy decyduje, które sprawy są ważne, a które nie.
 

Kolejna świetna inicjatywa Profesora Marka Sitarza - Uniwersytet Trzeciego Wieku dla Kolejarzy

2016-01-13 18:07
Profesor Marek Sitarz nie ustaje w wysiłkach zmierzających do integracji i aktywizacji środowisk kolejarskich.
Tym razem nawiązując do wniosków z Forum Transportu Szynowego, które odbyło się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w dniu 21.10.2015 - Profesor zainicjował zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku dla Kolejarzy.
Zachęcamy Kolejarzy - Emerytów do udziału w zajęciach, które będą organizowane od stycznia 2016.
Plakat informacyjny w załączeniu.
 

Porozumienie w PKP CARGO S.A.

2015-12-18 19:24
Treść porozumień podpisanych w dniu 16.12.2015r w ramach sporu zbiorowego toczonego z PKP CARGO S.A.
 

UMACNIANIE DIALOGU SPOŁECZNEGO W SEKTORZE KOLEJOWYM w CHORWACJI

2015-12-06 18:25
Informacja o podsumowaniu polsko- chorwackiego projektu.
 

Święto Kolejarza 2015

2015-12-01 18:31
Dnia 26.11.2015r. w Warszawie odbyły się centralne uroczystości obchodów Święta Kolejarza organizowane przez ZZDR PKP.
Zamieszczamy relację z tego wydarzenia, w której znajdziecie przemówienie okolicznościowe Przewodniczącego ZZDR PKP Kol. Aleksandra Motyki, list gratulacyjny otryzmany z rąk Jana Guza od OPZZ oraz fotorelację.
Na uwagę zasługuje także fakt, że Przewodniczący OPZZ przybył na uroczystość z dodatkowym odznaczeniem - "Za zasługi dla OPZZ", którym uhonorowano Przewodniczącego ZZDR PKP. OPZZ zamieściło także swoją relację z tej uroczystości w swoich środkach masowego przekazu - możecie zobaczyć ją tutaj
 

Niesprawiedliwość prawnie usprawiedliwiona?

2015-10-07 18:55
Zamieszczamy odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Biura Spraw Pracowniczych PKP PLK S.A. na nasze wystąpienie wskazujące na patologię nierówności uposażeń zasadniczych w danym zespole na jednym stanowisku pracy.
Jak ostatnio stało się tradycją odpowiedź wskazuje, że w opinii prawnej pracodawcy wszystko jest ok - a formuła odpowiedzi pozwala wysnuć wniosek, że Spółka nie widzi problemu.
 

"Polowanie na czarownice" - czyli...ach te niedobre związki

2015-10-04 12:29
Zamieszczamy kilka słów komentarza na temat ostatnich wypowiedzi, wydarzeń i nagonki jaka prowadzona jest wobec działalności związkowej w naszym kraju.
 

ZPK wypowiada - strona społeczna odpowiada

2015-09-26 15:31
Publikujemy treść odpowiedzi związków zawodowych w odniesieniu do wypowiedzenia Porozumiena ws. wzajemnych zobowiązań stron PUZP dla pracowników zatrudnianych przez pracodawców zrzeszonych w Związku Pracodawców Kolejowych.
 

Apel do Społeczeństwa

2015-09-22 18:22
Zamieszczamy Apel reprezentatywnych central związkowych działających w Grupie PKP S.A.
Apel jest między innymi pokłosiem wystąpienia Prezesa PKP S.A. Jakuba Karnowskiego na Forum Ekonomicznym w Krynicy, oraz komentarzem do ostatnich działań Związku Pracodawców Kolejowych.
 

Dodatek i okulary nie dla dróżników?

2015-09-06 17:32
Odpowiedż Spółki na nasze wystąpienie ws. dodatku za pracę w warunkach uciążliwych i okularów dla pracowników używajacych SWDP.
 

Zarząd Przewozów Regionalnych "poległ" w Sądzie

2015-08-31 18:02
Zamieszczamy postanowienie Sądu Rejonowego w Warszawie na wniosek Przewozów Regionalnych w sprawie ustanowienia zabezpieczenia niepieniężnego na czternastu organizacjach związkowych będących członkami komitetu protestacyjno strakowego.
Wydaje się w tej sytuacji nie dziwić trudna sytuacja tego przewoźnika, jeśli jego Zarząd i prawnicy tracą czas i pieniądze na tak wątpliwe działania.
 

Zaproszenie na pielgrzymkę

2015-08-31 17:54
„Gorąco wierzę, że ta nowa świątynia pozostanie na zawsze miejscem ,w którym ludzie będą stawać przed Bogiem w Duchu i Prawdzie. Będą przychodzić tu z ufnością, jaka towarzyszy każdemu, kto z pokorą otwiera swe serce na działanie miłosiernej miłości Boga- tej miłości, której największy grzech nie zdoła przezwyciężyć...”.
(Jan Paweł II –Kraków Łagiewniki 17.06.2002)
Przywołując te słowa Świętego Jana Pawła II zapraszamy serdecznie na XIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy w dniu 12 września br.
 

« powrót drukuj powiadom znajomego