Archiwum

 

Uchwała programowa

2015-02-12 19:33
W załącznikach treść Uchwały Programowej przyjętej na XXIV KZD w Bydgoszczy.
 

Konkurs wiedzy o BHP

2015-02-07 09:40
Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy z zakresu BHP. Poniżej zasady konkursu.
Liczymy na kolejne sukcesy dyżurnych ruchu - poprzedni konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu kolejowego wygrał Kolega - dyżurny - Członek naszego Zwaiązku z ISE Kamieniec Ząbkowicki (IZ Opole)
 

Sprawdzanie zajętości torów - teoria i praktyka

2015-02-07 08:43
Zamieszczamy treść naszego wystąpienia do Spółki w sprawie postępowania przy stwierdzaniu wolności torów w momencie obejmowania dyżuru na stacjach nie wyposażonych w urządzenia kontroli niezajętości torów.
 

Powstało Stowarzyszenie Społecznych Inspektorów Pracy

2015-02-07 08:25
W załączeniu informacja o powstaniu Stowarzyszenia, jego celach i siedzibie - zachęcamy SIP z naszego okręgu do kontaktu ze Stowarzyszeniem.
 

Minister Maria Wasiak do Członków Związku i Delegatów XXIV KZD

2015-01-29 21:03
Publikujemy list jaki Minister Infrastruktury i Rozwoju skierowała do Członków naszego Związku i Delegatów Krajowego Zjazdu Delegatów.
Mamy głęboką nadzieję, że te ciepłe słowa nie są tylko kurtuazją i przeksztłcą w owocną współpracę przy rozwiązywaniu problemów naszej grupy zawodowej.
 

XXIV Sprawozdawczo - Wyborczy Krajowy Zjazd Delegatów ZZDR PKP

2015-01-29 20:08
Relacja z XXIV Sprawozdawczo - Wyborczego Krajowego Zjazdu Delegatów ZZDR PKP, który w dniach 19-23.01.2015 roku odbywał się w Bydgoszczy.
Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.
 

Czy kamery na LCS to kolejny Miś Barei?

2015-01-26 19:47
Wystosowaliśmy do Zarządu PKP PLK S.A. pismo z zapytaniem o możliwość zastosowania kamer instalowanych na LCS do sprawdzania niezajętości torów i rozjazdów oraz do stwierdzania końca pociągu.
Okazuje się, że kamery te nie posiadają odpowiednich dopuszczeń do tych czynności!
Bardzo dziękujemy pracownikom Biura Eksploatacji za wyczerpujący wykład jaki w swojej odpowiedzi przesłali do naszego Związku. Jednocześnie oświadczamy, że każdy dyżurny ruchu doskonale wie jak zgodnie z obowiązującmi instrukcjami i Regulaminem Technicznym Posterunku Ruchu może stwierdzić niezajętość torów i rozjazdów oraz gdzie znajduje się sygnałowe miejsce końca pociągu w jego okręgu.
Nasze pytanie dotyczyło tylko rozszerzenia tych możliwości w celu poprawy bezpieczeństwa i ergonomii pracy oraz zminimalizowania opóźnień pociągów.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kamery te nie były zbyt drogie a odpowiednie homologacje nie będą kosztowały tyle ile omawiane przez byłego ministra - system bezpieczeństwa informacji i certyfikat ISO zakupione dla jednej ze spółek Grupy PKP.
W załączeniu treść korespondencji.
 

Nowe Rozporządzenie - nowe świetne pomysły "teoretyków" kolejnictwa.

2015-01-14 20:05
Zamieszamy treść nowego Rozporządzenia w sprawie pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych.
Część zapisów Rozporządzenia różni się od samego projektu jaki był zamieszczony na stronach ministerstwa - choćby w zakresie postanowień przejściowych.
Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że po raz kolejny tworzy się nieprecyzyjny akt prawny pełen luk powodujących możliwość dowolności interpretacyjnych.
W najbliższym czasie Związek wystąpi do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju z opinią i pytaniami jakie pojawiły się po publikacji tego dokumentu.
 

Poparcie górniczych protestów!

2015-01-13 17:41
W dniu 11.01.2015 roku koleżanki i koledzy z MKR ZZDR PKP Katowice, Komisja Sekcyjna przy PKP CARGO Service sp. z o.o. wzięli udział w manifestacji zorganizowanej przez Górnicze Związki Zawodowe przeciwko likwidacji 4 Kopalń wchodzących w skład Kompanii Węglowej.
Manifestacja odbyła się pod bramą kopalni Sośnica - Makoszowy a następnie jej uczestnicy wzięli udział we mszy Świętej odprawionej w cechowni KWK Sośnica Makoszowy. Wzięliśmy udział w tym proteście i popieramy działania Górniczych Związków Zawodowych z powodu poważnego i realnego zagrożenia utraty miejsc pracy pracowników spółki CARGO Service sp. z o.o. która to spółka obsługuje bocznice kopalniane Kompanii Węglowej w tym właśnie kopalni Sośnica Makoszowy.
W dniu 12 stycznia 2015 roku Zarząd MKR ZZDR PKP Katowice podjął decyzję o współpracy z Górniczymi Związkami Zawodowymi oraz o przeprowadzeniu w porozumieniu z nimi w razie takiej konieczności strajku solidarnościowego.
 

Rozmowy w PKP CARGO S.A.

2015-01-07 19:58
Zamieszczamy Protokół z dzisiejszego spotkania przedstawicieli reprezentatywnych związków zawodowych działających w PKP CARGO S.A. z Zarządem Spółki.
 

Co raz bardziej gorąco w PKP CARGO

2014-12-18 21:06
Dokumenty z ostatniego spotkania w ramach DIALOGU SPOŁECZNEGO w Spółce PKP CARGO S.A.
 

Kolejna "drobna" niespójność w instrukcjach

2014-12-18 21:00
Poniżej wystąpienie ZZDR PKP do Biura Eksploatacji Spólki PKP PLK S.A. w sprawie niespójności pomiędzy instrukcją Ir-1 po zmianie nr 2 a instrukcją Ir-2.
Zamieszczamy także otrzymaną odpowiedź.
 

Pomoc psychologiczna dostępna

2014-12-18 20:17
Przekazujemy Wam materiał dotyczący zasad udzielania wsparcia psychologicznego dla pracowników naszej Spółki
Pomoc ta może być potrzebna osobom biorącym udział w wypadkach podczas wykonywania swojej pracy.
Wdrożony system jest efektem między innymi naszych jako Związku starań o zapewnienie takiej pomocy i wsparcia niemal natychmiast po wystąpieniu zdarzenia.
Miejmy jednak nadzieję, że nikt nie będzie musiał z takiego wsparcia korzystać bo nic złego nikogo nie spotka.
 

Ir-1 po zmianach

2014-12-13 09:29
Poniżej znajdziecie informacje o najistotniejszych zmianach jakie wniosła ostatnia poprawka do indtrukcji Ir-1.
 

Wybory w Sektorze Towarowym ZZDR PKP

2014-12-13 09:00
Informacje z wyborów nowych władz Sektora Towarowego
 

« powrót drukuj powiadom znajomego