Aktualności

"LEARNING FAST and GREEN" - zakończenie projektu

Na zakończenie prowadzonego projektu "LEARNING FAST and GREEN", Przewodniczący Związku Kol. MOTYKA Aleksander oraz Wiceprzewodniczący Kol. MIŚTAL Adam uczestniczyli w dniu 12.11.2020r. w wideo konferencji na której podsumowano działania prowadzone podczas realizacji projektu.

Omówiono dobre praktyki mające na celu zwiększenie udziału przedstawicieli pracowników w "Sprawiedliwej Transformacji" w transporcie.
Przedstawiony został Raport Końcowy przygotowany i opracowany przez eksperta - Andel Lozano Hidalgo.

Podczas spotkania uzgodniono podstawowe postulaty poprawy udziału przedstawicieli pracowników w "Sprawiedliwej Transformacji"jakie uczestniczące w projekcie organizacje zamierzają przedstawić: Komisji Europejskiej, Europejskiej Federacji Transportu, Parlamentarzystom w Radzie Europy z każdego z krajów partnerskich projektu oraz innym związkom zawodowym z krajów sąsiadujących.

Na zakończenie spotkania, partnerzy uczestniczący w projekcie zadeklarowali chęć kontynuacji współpracy dotyczącej procesów transformacji energetycznej.
Zgodzili się również z propozycja rozszerzenie współpracy o organizacje z innych krajów zainteresowanych strategią walki ze zmianami klimatu wpływającymi na sektor transportu.
Z pełną treścią raportu możecie zapoznać się bezpośrednio pod linkiem strony projektu:
http://learningfastandgreen.com/wp-content/uploads/2020/11/Learning-fast-and-green_final-publication_PL.pdf
Koordynator projektu
Adam Miśtal
 
 

« powrót drukuj powiadom znajomego