Aktualności

O bezpieczeństwie manewrów....inaczej

Publikujemy materiał otrzymany z Biura Bezpieczeństwa stanowiący inną niż dotychczas formę przypomnienia Wam o zasadach obowiązujących przy bezpiecznym wykonywaniu manewrów.

Liczymy, że potraktujcie pomysł IBR na uświadomienie pracownikom pewnych zasad zachowania w codziennej pracy właśnie z przymrużeniem oka.
Dajcie proszę znać co o tym myślicie albo może jaki macie pomysł na inne tematy które mogłyby być przedstawione na podobnych plakatach czy ulotkach w nieco żartobliwy sposób.

Sam pomysł zrodził się z faktu występowania wielu zdarzeń wynikających coraz częściej z winy pracowników. IBR chce spróbować reagować na te zdarzenia nie poprzez nakazywanie "wykuwania instrukcji na blachę" , ciągłego kontrolowania i karania pracowników ale zamierza spróbować w sposób żartobliwy, z przymrużeniem oka przedstawiać w formie graficznej połączonej z opisem poszczególnych czynności, dotrzeć do ludzi i utrwalić wszelkie zasady postępowania. Plakaty mają zawisnąć np. na tablicach ogłoszeń w siedzibach sekcji, w salkach szkoleń, w siedzibach zakładu tam gdzie przewijają się pracownicy w celu załatwiania swoich spraw.

UWAGA !!! nie ma to być i nie jest to kolejny plakat który będzie wieszany na nastawniach. Więc gdyby gdzieś pojawiły się "pomysły oplakatowywania" nastawni - prosimy o informacje.

Czekamy na opinie kolegów. Jeśli ktoś ma zdolności graficzne może spróbuje sam opisać jakieś zagadnienie i opatrzyć je swoimi rysunkami.
 
 

« powrót drukuj powiadom znajomego