Aktualności

Spotkanie w PKP PLK S.A.

W dniu 19.01.2023 odbyło się kolejne spotkanie z pracodawcą poświęcone proponowanym zmianom do ZUZP.

Przedstawiono nam propozycję włączenia dodatków (mimo ich wzrostu od 01 stycznia) w pełnej wysokości.
Prezentację poszerzono o slajdy, na których pokazano zysk pracowników gdyby płaca minimalna rosła o 500 zł w przyszłym roku oraz o 300 w każdym kolejnym, oraz jak to się ma w porównaniu do propozycji pracodawcy.

Z prezentowanych danych wynika że zdecydowanie korzystniejsza jest oczywiście propozycja pracodawcy.
Prezentowane dane wyglądały imponująco, natomiast nie były zbyt jasno pokazane wszystkie elementy tych "wyliczanek".
Poprosiliśmy zatem o przygotowanie tej prezentacji w szczegółowy sposób, rozpisany krok po kroku, czytelny dla każdego pracownika i przekazanie nam, abyśmy mogli ją przedstawić szerszemu gronu ludzi do zapoznania się i oceny.

Ponadto każdy z obecnych na spotkaniu przedstawił swoje stanowisko na chwilę obecną i poza NSZZ Solidarność nikt jasno nie był przeciwny.
Choć Koledzy z "S" również stwierdzili, że mimo iż na piśmie przedstawili stanowisko negatywne, to gotowi są do dalszych rozmów na ten temat.

Prezes Ireneusz Merchel zapowiedział kolejne spotkanie w okolicy połowy miesiąca lutego, na którym dopiero możemy zacząć rozmawiać o wzroście wynagrodzeń. Jasno zadeklarował, że podwyżka w 2023 będzie co najmniej w wysokości średniej inflacji za rok 2022, którą określono na 14,3 %. Szczegóły (tj. kwotę, termin wdrożenia i inne) ustalali będziemy podczas kolejnych spotkań.

Prezes poinformował również, że chce uniknąć ewentualnych zmian do ZUZP w terminie podwyżki wynagrodzeń.
Zależy mu, aby te dwie sprawy od siebie wyraźnie oddzielić, aby nie było podejrzeń o ukrywanie czegoś pod postacią podwyżek itp. każdy ma widzieć efekty zmian i efekt podwyżki wyraźnie i osobno.
 

« powrót drukuj powiadom znajomego