Aktualności

Bez porozumienia w PKP CARGO S.A.

NOTATKA ZE SPOTKANIA
Zarządu Spółki Cargo ze stroną społeczną z dnia 13-10-2023


W dniu 13 października br w siedzibie Spółki PKP Cargo S.A odbyło się spotkanie w którym udział wzięli przedstawiciele Central Związków Zawodowych działających w spółce oraz Zarząd Spółki w składzie: Jacek Rutkowski Członek Zarządu oraz Z. Kozendra -Członek Zarządu, przedstawiciel pracowników. Spotkanie zorganizowane w trybie uzgodnień w Porozumienia z dnia 24 stycznia 2023 roku, dotyczącego wdrożenia podwyżek zgodnie z §5 ust.1 Paktu Gwarancji Pracowniczych.

Na początku spotkania przedstawiono podsumowanie I półrocza 2023 roku odnośnie uzwiązkowienia oraz zatrudnienia w Spółce PKP Cargo S.A. Na dzień 30-08-2023 w Spółce jest zatrudnionych niewiele ponad 14 000 pracowników. Następnie rozpoczęto rozmowy odnośnie wdrożenia pożywek dla pracowników. Zarząd Spółki zaproponował podwyżkę w II etapach. I etap to podwyżka w wysokości co najmniej 200 zł od stycznia 2024 roku, II etap to podwyżka od 01-07-2024 roku w zależności od wyników Spółki. Ponadto Zarząd zaproponował rozpoczęcie prac odnośnie wartościowania stanowisk związany z audytem.

Po przerwie wszyscy przedstawiciele Strony Społecznej odrzucili propozycję Zarządu i zaproponowano , wdrożenie podwyżek w wysokości 400 zł od 1 października 2023 roku oraz wykazały chęć rozmów do zawarcia porozumienia wdrożenia podwyżek w wysokości 500 zł od 1 stycznia 2024 roku z zastrzeżeniem że będzie to podwyżka za 2023 rok. Pan Zenon Kozendra -Członek Zarządu, przedstawiciel pracowników poinformował, iż nie jest gotowy do zawarcia porozumienia w dniu dzisiejszym i zerwał rozmowy bez spisania protokołu ze spotkania.
W związku z powyższym przedstawiciele organizacji związkowych skierowali pismo z oczekiwaniem dymisji Przedstawiciela Załogi w Spółce. Wspólnie wydano komunikat oraz list otwarty.
 

« powrót drukuj powiadom znajomego