RSS

Aktualności

WITAMY na Naszej stronie :)
 

Porozumienie w PKP INTERCITY S.A.

2018-07-12 18:06
Treść porozumienia zawartego w dniu 10.07.2018r. w społce PKP Intercity S.A.
 

Wymóg RODO

2018-07-07 09:57
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez ZZDR PKP.
 

Delegacja ZZDR PKP w Słowenii

2018-06-26 19:03
Relacja z pobytu naszych przedstawicieli w Słowenii
 

Podwyżki w PKP CARGO

2018-06-18 12:56
15 czerwca zawarte zostało porozumienie pomiędzy stronami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników zatrudnionych przez zakłady PKP Cargo. Na mocy porozumienia, strony postanowiły, że z dniem 1 września 2018 r. wdrożona zostanie podwyżka wynagrodzeń. W załączeniu treść porozumienia
 

Opinia ZZDR PKP do planowanych zmian Rozporządzenia

2018-06-18 12:49
Publikujemy treść pism skierowanych w imieniu RK ZZDR PKP do Ministerstwa Infrastruktury oraz PKBWK w/s Projektu zmian do Rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków prowadzenia ruchu kolejowego i sygnalizacji.
 

Odpowiedź Państwowej Inspekcji Pracy

2018-06-18 12:37
PIP JUŻ po 8 miesiącach odpowiedział nam na pismo w sprawie WN - ów . Jeszcze trochę a okres negocjowania Protokołu numer 14 do ZUZP okazałby się krótszy niż czas oczekiwania na wyniki kontroli PIP.
 

XV Międzynarodowe Zawody Sportowe ZZDR PKP

2018-06-14 08:54
Relacja z tegorocznych zawodów sportowych organizowanych przez Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP w miejscowości Brok nad Bugiem.
 

Pismo do Premiera

2018-06-07 21:05
W dniu 06.06.2018 cztery największe związki zawodowe działające w PKP PLK S.A wystosowały do Prezesa Rady Ministrów Premiera Rządu RP Pana Mateusza Morawieckiego pismo, którego treść znajdziecie poniżej.
Pismo to wystosowane zostało z powodu tego, że Pan Premier Morawiecki jest osobą sprawującą bezpośredni nadzór nad wszystkimi spółkami skarbu Państwa a taką właśnie jest nasza firma PKP PLK S.A..
Mamy nadzieję, że właściciel spółki którym jest Skarb Państwa właśnie, a którego reprezentantem i osobą mająca najwięcej do powiedzenia jest Pan Premier Mateusz Morawiecki, zareaguje w sposób właściwy i doprowadzi do sytuacji, w której zawód kolejarza stanie się wreszcie zawodem atrakcyjnym finansowo i konkurencyjnym w stosunku do innych, oraz co się z tym wiąże, wzrośnie zainteresowanie pracą w tym zawodzie.
Poparcie dla naszego stanowiska wyraził też w imieniu Federacji Związków Zawodowych Pracowników Dróg Żelaznych kolega przewodniczący FZZPDŻ, który z bardzo ważnych powodów osobistych nie mógł być obecny w Warszawie w celu podpisania naszego wystąpienia.
 

NASZ KANDYDAT DO RADY NADZORCZEJ

2018-05-16 17:54
Została oficjalnie ogłoszona procedura wyborów przedstawicieli załogi w Radzie Nadzorczej PKP PLK S.A.
Kandydatem rekomendowanym przez Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP jest Kolega Piotr Gebel.
Zamieszczamy wzory listy poparcia dla kandydata oraz ulotkę informacyjną zawierającą kilka danych o kandydacie rekomendowanym przez nasz Związek.
Tym razem mamy nieco więcej czasu na zebranie wymaganej liczby 3000 (trzech tysięcy) podpisów.
Bardzo prosimy w imieniu kolegi Piotra oraz w imieniu całego Związku Zawodowego Dyżurnych ruchu PKP o zebranie jak największej ilości podpisów popierających naszego kandydata.
Listy z podpisami prosimy przekazywać do biura Rady Krajowej ZZDR PKP w Warszawie , ulica Wileńska 2-4 w terminie do dnia 05 czerwca 2018 roku.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na telefony biura Rady Krajowej ZZDR PKP, Sektora Infrastruktury ZZDR PKP.
Prosimy o nie przerabianie wzoru list poparcia oraz dopilnowanie aby osoba popierająca złożyła dwa podpisy - zgodnie z zawartym pod kolumnami listy objaśnieniami.
 

Odpowiedź Naczelnej Rady Adwokackiej

2018-05-11 17:44
Mimo wszystko mieliśmy nadzieję na otrzymanie nieco innej odpowiedzi od Naczelnej Rady Adwokackiej. Niestety przeliczyliśmy się, zresztą bez zbytniego zaskoczenia. Sądzimy, że po lekturze pisma NRA, pomimo wielu pytań i wątpliwości dotyczących reformy Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości , wszyscy dojdziemy do wniosku, że należy życzyć powodzenia, determinacji i siły ministrowi sprawiedliwości w dokończeniu rozpoczętego procesu reform.
 

Potrzebna KREW

2018-05-10 11:40
W załączeniu publikujemy prośbę naszej Koleżanki Ani Kościan, skarbnika Sektora Infrastruktury ZZDR PKP.
Potrzebna jest KREW oraz inne formy pomocy, o których mowa w załączonych plikach.
Proszę o oddawanie krwi ze wskazaniem na Sławka oraz przekazanie prośby znajomym.
 

Pan adwokat udzielił wyjaśnień Prezesowi PLK

2018-05-10 11:32
Spółka PKP PLK S.A. poinformowała nas, że w związku ze stanowiskiem Sektorowego Zebrania Delegatów Sektora Infrastruktury ZZDR PKP - w sprawie żenujących wypowiedzi jednego z adwokatów biorących udział w procesie ws. katastrofy pod Szczekocinami - Pan adwokat udzielił wyjaśnień Prezesowi Zarządu PKP PLK S.A.
 

Koniec realizacji projektu

2018-05-04 18:53
Informacja o zakończonym wspólnym projekcie ”RAISING awareness about TRANSPORTing the importance of information about employees inclusion” realizowanego przez europejskie związki zawodowe działające w branży kolejowej.
 

XXVII Krajowy Zjazd Delegatów ZZDR PKP

2018-03-20 10:00
Relacja z przebiegu XXVII KZD ZZDR PKP - Nowy Dwór Mazowiecki 13-14.03.2018r.
 

Winni tylko Dyżurni???

2018-03-06 16:03
Publikujemy artykuł autorstwa Pana Karola Trammera, jaki ukazał się w ostatnim wydaniu "Z BIEGIEM SZYN" dotyczący katastrofy pod Szczekocinami, procesu i wyroków jakie zapadły w związku z tym nieszczęściem.
W artykule znajdziecie stanowisko w tej sprawie ZZDR PKP wyartykułowane przez Kol. Aleksandra Motykę Przewodniczącego Związku.
Na uwagę zasługuje także odniesienie do głośnych katastrof kolejowych w Europie jakie zawarto na zakończenie artykułu.
 

« powrót drukuj powiadom znajomego