Prezydium

Grzegorz HERZYK

Z koleją rodzinnie związany od trzech pokoleń. W latach 1992-2013 zatrudniony w PKP na stanowisku dyżurnego ruchu, jednak w tym czasie wykonywał także czynności: manewrowego, kasjera biletowego, dróżnika, zwrotniczego, nastawniczego. Pracował na wielu śląskich stacjach i posterunkach oraz na wszystkich rodzajach urządzeń. Obecnie pracuje na stanowisku Naczelnika Sekcji Eksploatacji Jaworzno Szczakowa
Nigdy nie zgadza się na machinalne traktowanie, bez szacunku Pracowników z tzw. podstawowych stanowisk pracy - twierdzi, że to oni są solą tej Firmy, to oni wiedzą co znaczy odchodzić od świątecznego stołu by pełnić służbę - a nie „dyżur” i co czuje się pracując w sylwestrową noc.

Członek ZZDR PKP od 1994 r.

Wykształcenie wyższe - jest absolwentem Katedry Inżynierii Ruchu oraz Katedry Logistyki Transportu - Wydziału Transportu na Politechnice Śląskiej oraz Katedry Transportu Szynowego w Wyższej Szkole Biznesu - ukończył także Technikum Kolejowe w Gliwicach w klasie o specjalności Ruch i Przewozy Kolejowe.

Motto życiowe to cytat z ulubionego filmu Gladiator -: "Czego dokonujemy w życiu odbija się echem w wieczności".

Ma trzech synów - Karol, Mateusz i Leon

W Prezydium Rady Krajowej ZZDR PKP powierzono mu zakres obowiązków:
- Rzecznik prasowy ZZDR PKP – odpowiedzialny za kontakt z mediami,
- Redaktor odpowiedzialny biuletynu „Na nastawni”,
- Administrator strony internetowej www.zzdrpkp.org.pl , oficjalnego Forum dyskusyjnego oraz internetowego biura on-line ZZDR PKP.


Kontakt:
mail: rzecznikzzdrpkp@gmail.com
tel. kom.: 606 385 598
biuro online: http://zzdrpkp.org.pl/605,biuro-on-line--porady,-interwencje,-pomoc!.htmll

 

« powrót drukuj powiadom znajomego