Fotorelacje

Międzyzdroje - czerwiec 2007

„IV Międzynarodowe Zawody Sportowe ZZDR PKP”


W dniach 17-21 czerwca 2007 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Trygław” w Międzyzdrojach Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP zorganizował imprezę sportowo-rekreacyjną pod hasłem „IV Międzynarodowe Zawody Sportowe Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP”.

W imprezie wzięło udział 170 członków ZZDR PKP z 24 KR i MKR oraz kolejarze z Chorwacji i Czech. W zawodach startowało 33 drużyny czteroosobowe wystawione przez Zakładowe Organizacje Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP oraz drużyny z Czech i Chorwacji.

W sportowej rywalizacji prowadzonej w duchu „fary play” przy gorącym dopingu publiczności rozegrano konkurencje:

* „rzut płozem hamulcowym”, * „sztafet”, * „rzut piłką do kosza”

Uroczystości zakończenia zawodów zaszczycili swą obecnością goście: Pan Dyrektor Grzegorz Woźny z PKP PR Spółka z o.o., Pan Dyrektor Maciej Lignowski z SKM Spółka z o.o. w Trójmieście, Pan Naczelny Dyrektor Józef Matuszczak z PKP PLK S.A. Odział Regionalny w Szczecinie, Pan Dyrektor Jan Wojtkun z PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie oraz kol. Jacek Droździel - Wiceprzewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych i kol. Jerzy Oleszak – Przewodniczący Sektora Infrastruktury ZZDR PKP. Na zakończenie zwycięskim drużynom zostały wręczone puchary, wszystkim drużynom pamiątkowe statuetki oraz wszystkim uczestnikom okolicznościowe medale.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

* „rzut piłką do kosza”:
I miejsce – Skarżysko Kamienna I
II miejsce – Zielona Góra II
III miejsce – Kraków II
* „sztafet”:
I miejsce – Olsztyn
II miejsce – Siedlce I
III miejsce – Nowy Sącz I
* „rzut płozem hamulcowym”:
I miejsce – Skarżysko Kamienna II
II miejsce – Zielona Góra II
III miejsce – Szczecin

Ponadto zostali wyróżnieni:
* Za najdłuższy rzut płozem hamulcowym kobiet:
Kol. Marzena Nowak z MKR ZZDR PKP Skarżysko Kamienna
* Za najdłuższy rzut płozem hamulcowym mężczyzn:
Kol. Marek Druszcz z MKR ZZDR PKP Skarżysko Kamienna
* Najlepsza drużyna zagraniczna:
Egzekwio drużyna z Czech i z Chorwacji,
* Najlepsza drużyna „Cargo”:
Drużyna wystawiona przez KR ZZDR PKP przy CZ Kielce,
* Za sportową postawę;
Drużyna wystawiona przez MKR ZZDR PKP Szczecin,
* Za zachowanie „fary play”:

Drużyna wystawiona przez MKR ZZDR PKP Kraków.

Podczas pobytu, w przepięknej okolicy, uczestnicy zawodów znaleźli też czas na rejs statkiem po Morzu Bałtyckim lub zwiedzenie „Rezerwatu Żubrów” oraz na wspólną zabawę przy ognisku.

„Tak dużą i różnorodną imprezę mogliśmy przygotować tylko dzięki pomocy z zewnątrz – powiedział nam Aleksander Motyka Przewodniczący ZZDR PKP – tą drogą chciałbym podziękować przede wszystkim naszym wszystkim sponsorom oraz zespołowi organizacyjnemu. To dzięki wam udało się nam zorganizować tak wspaniałą imprezę. Pragnę podziękować także wszystkim uczestnikom za miłą i sympatyczną atmosferę, jaką stworzyliście podczas zawodów.”

Wszystkim uczestnikom imprezy pozostaną w pamięci nowe znajomości, niezapomniane chwile spędzone na wspólnej zabawie sportowej, urokliwy krajobraz. Żegnając się na peronach dworca w Międzyzdrojach uczestnicy życzyli sobie spotkania za rok na kolejnych zawodach.
Grzegorz J.
 
 

« powrót drukuj powiadom znajomego