Sektor Infrastruktury

>>>WRZESIEŃ 2015<<<

Z prac Związku
 

Poprawa bezpieczeństwa czy zaciemnianie sytuacji?

Poniżej treść pisma IBR, które znacie z teczek zarządzeń antyawaryjnych na posterunkach.
Napiszcie nam swoje opinie o tym pomyśle - może nawet prześlijcie zdjęcia lub skany R292 prowadzonej wg. tych wytycznych.
Chodzi nam o to żeby wykazać autorom tego pomysłu, że jest to niedorzeczne i nie pomaga podnieść bezpieczeństwa lecz wręcz utrudnia pracę i może doprowadzić do pomyłki.

W urlopach "niby" OK.

Otrzymaliśmy odpowiedź na nasze wystąpienie ws. naszym zdaniem nieprawidłowego udzielania urlopów pracownikom turnusowym (publikacja na stronie z 29.07.2015)
W związku z taką odpowiedzią kolejnym etapem będzie skierowanie tej sprawy do GI PIP o wydanie opinii a następnie do sądu pracy.
Nieprawidłowości w udzielaniu urlopów musimy udokumentować w w/wym. instytucjach dlatego prosimy o przesyłanie przez Was skanów grafików na adres poczty mailowej sektora lub na skrzynkę biura on-line.

Dodatek i okulary nie dla dróżników?

Odpowiedż Spółki na nasze wystąpienie ws. dodatku za pracę w warunkach uciążliwych i okularów dla pracowników używajacych SWDP.

Średnia zespołu to sprawiedliwe rozwiązanie problemu

Od lat borykamy się z problemem nierównych uposażeń zasadniczych na danym posterunku.
W niektórych przypadkach dysproporcje są tak duże, że przez kilka lat nie można w ramach regulacji wynagrodzeń wyrównać tych kwot.
Jest to bardzo krzywdząca sytuacja i niejednokrotnie próbowaliśmy jako Związek doprowadzić do rozwiązania tego problemu.
Kolejny raz podejmujemy próbę wskazania Zarządowi istniejącej patologii w naszej Firmie - może tym razem zostaną podjęte działania w tym temacie.

INTRANET nie dla wszystkich

Choć Spółka PKP PLK S.A. dość mocno lansuje elektroniczny kanał do komunikacji z pracownikami jakim jest intranetowa strona firmy to niestety zdecydowana większość pracowników nie ma do niego dostępu w swoim miejscu pracy.
Wydaje się, że znów zapomniano iż pracownicy Spółki to nie tylko administracja.
Wystosowaliśmy w tej sprawie pismo interwencyjne do Zarządu.

Co zamiast żaluzji?

Treść pisma z jakim wystąpiliśmy do Centrali PKP PLK w sprawie zasłaniania okien na posterunkach żaluzjami lub innymi środkami uznanymi przez IBR za niedopuszczalne.

« powrót drukuj powiadom znajomego