Aktualności

Konferencja inauguracyjna w Belgradzie

W ubiegłym roku wielokrotnie Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP podejmował próby i zabiegał o pozyskanie środków finansowych z Unii Europejskiej na realizację projektów w ramach współpracy z europejskimi organizacjami związkowymi.

W wyniku tej współpracy od stycznia tego roku Nasz Związek jest coaplikantem w projekcie realizowanym przez organizację związkową z Chorwacji.
Wspólnie z partnerami z Włoch, Estonii, Serbii, Macedonii i Bułgarii realizować będziemy projekt „Podnoszenie świadomości o znaczeniu zaangażowania pracowników w sektorze transportu”.

Podczas realizacji projektu, będziemy omawiać skuteczne mechanizmy informacyjne na poziomie krajowym i europejskim. Postaramy się podnieść wiedzę przedstawicieli związków zawodowych na temat dyrektyw i prawa unijnego.

Wykorzystamy i przeniesiemy dobre praktyki z poszczególnych krajów, wymienimy się doświadczeniami i wiedzą pomiędzy przedstawicielami związków zawodowych.
Podczas realizacji projektu odbędzie się szereg szkoleń, konferencji oraz wizyt studyjnych w krajach partnerskich.

Konferencja inauguracyjna odbyła się w dniu 23 stycznia 2017r., w Belgradzie w Serbii.
Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP reprezentowali kol. Aleksander Motyka oraz kol. Adam Miśtal.
Wymiernym skutkiem realizacji projektu będzie zorganizowanie pod koniec roku w naszym kraju jednodniowego szkolenia dla funkcyjnych członków Związku.

Przygotował: MIŚTAL ADAM
Wiceprzewodniczący ds. szkoleń
 
 

« powrót drukuj powiadom znajomego