Szlakiem niegospodarności

W OPARACH ABSURDU - SZLAKIEM NIEGOSPODARNOŚCI

Zakładając ten wątek chcemy się zwrócić do Was drogie Koleżanki i Koledzy o przysyłanie nam opisów -najlepiej „okraszonych” zdjęciami – przykładów „kolejowej” niegospodarności.
Przykładów które opisują marnotrawienie majątku na który każdy z nas pracował a który jest teraz albo niszczony albo rozkradany – w wyniku urzędniczej nieudolności.
Ile to obiektów z którymi wiążą się często ciekawe historie a nieraz duża część naszego zawodowego życia popada w ruinę choć mogłyby jeszcze zostać jakoś wykorzystane. Czy musi tak być?
Może w wyniku ujawniania i napiętnowania lub nawet naszej interwencji uda się uratować choć jeden obiekt.
Przesłane przez Was materiały znajdą się na naszej stronie internetowej – prosimy o podpisywanie ich, jednak kiedy będziecie chcieli zachować anonimowość zastrzeżcie to w materiale i użyjcie pseudonimu a dane pozostaną do naszej informacji.
Materiały przesyłajcie na adres mailowy: maximus@zzdrpkp.org.pl

Liczę na Waszą aktywność w tym temacie – choćby kosztem zapchanej skrzynki mailowej ;)
 

LUBICHOWO

Nieopodal Starogardu Gdańskiego (16 kilometrów) leży miejscowość Lubichowo. Samo Lubichowo posiada status gminy i od kilku lat rozrasta się za sprawą rosnących jak grzyby na deszczu domków letniskowych. Śmiało można stwierdzić że Lubichowo stało się letniskiem dla mieszkańców trójmiasta ceniących sobie spokój, czyste powietrze, obcowanie z naturą.....
 

WARSZAWA -"dworek" na Pradze

Między ulicami Wileńską i Al. Solidarności na Warszawskiej Pradze „stoi sobie” i stopniowo niszczeje niewielki budynek przypominający swoim wyglądem typowy Polski dworek.
 

Zdjęli szyld i wywiesili kartkę "ZAMKNIĘTE"

Kolejna "perełka" świetnych pomysłów i "gospodarskiego podejścia" PKP Nieruchomości do administrowanych obiektów.
 

PKP (mózgowe) Nieruchomości.

Barbarzyństwo czy kompletna głupota. Wieże ciśnień w Słupsku przetrwały dwie wojny, i zostały zburzone przez "pomysłowych' właścicieli.
 

Bydgoska parowozownia - wizytówka PKP Nieruchomości.

Kolejny przypadek przedstawiający wizerunek PKP Nieruchomości - może powinno się zmienić nazwę tej spółki na PKP "Niegospodarności"
 

« powrót drukuj powiadom znajomego